Автор Златните ръце на един майстор от Сибир (7 снимки)

3
7 снимки:

14225-0

Искам да ви запозная с произведенията на един майстор със златни ръце – Сергей Бобков. Той създава различни видове животни в натурална величина с помощта на дървени стърготини! Създаването на всяко зверче му отнема от 4 до 6 месеца.
•   Сергей Бобков е от село Кожани, Красноярски край и неговото хоби започва преди пет години, когато той прави първи опити със стърготини от кедър.
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Използват се такива качества на дървените стърготини като пластичност, дълговечност и многообразие от оттенъци, Бобков първо опитва да направи фигура на птица, а след сполучливия опит започва сериозно да се занимава с това.

14226-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Създаването на шедьоврите отнема огромно количество време на майстора. Взимайки в предвид, че всеки ден автора прекарва в своята работилница по 12 – 14 часа, за 5 години той е направил 11 фигури. Например за създаването на трите мармота, майстора Бобков е вложил половин година труд и 210 000 малки парченца кедър.

14227-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Освен големи фигури на глухари, сови и мармоти, Бобков създава и малки – на цветя, пеперуди. Тези скулптури той продава, за разлика от големите фигури, които стоят в различни музеи.

14228-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Симпатичните зверчета са създадени с много любов.

14229-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Сергей Бобков демонстрира своите произведения.

14230-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Наистина ми липсват думи... Абсолютни шедьоври на ръчното изкуство  :bravo:. Каква фантазия , финес и внимание са вложени във всяка една фигура. Поздравления  :agree: