Автор 17 разлики между Европа и Азия

6
Показани по прост, но понятен начин в илюстрациите на една китайска художничка.

15488-0

Гледайки снимки, клипчета или филми от някои азиатски страни веднага се забелязва, че хората там живеят по друг, по-различен начин от нас. В кафенетата и ресторантите винаги е много шумно, вместо опашка – хаотична тълпа, но за това пък вместо газирани напитки пият чай.
Художничката Ян Лиу е живяла в Китай до 14 годишна възраст, а след това се е преместила в Германия. Тя от собствения си опит знае какви са разликите между изтока и запада. Изявявайки се като творческа личност, момичето създава серия минималистични илюстрации, в които нагледно показва тези разлики.
Картинките са толкова информативни и лаконични, че спокойно могат да заместят редица дебели справочници при подготовка за пътуване на Изток. От ляво в синия квадрат са изобразени особеностите на поведение на западния тип човек в една или друга ситуация, в дясно, в червения квадрат – на източния.
17 илюстрации в продължението:


Бжжж бжжжж бззз...

Свобода на самоизразяване

15489-0
Бжжж бжжжж бззз...

Подреждане на опашка

15490-0
Бжжж бжжжж бззз...

Ниво на шум в кафенета и ресторанти

15491-0
Бжжж бжжжж бззз...

Поведение по време на пътешествие

15492-0
Бжжж бжжжж бззз...

Предпочитани напитки

15493-0
Бжжж бжжжж бззз...

Танци

15494-0
Бжжж бжжжж бззз...

Отношение към ръководството

15495-0
Бжжж бжжжж бззз...

Собствено Его

15496-0
Бжжж бжжжж бззз...

Предпочитан транспорт

15497-0
Бжжж бжжжж бззз...

Любими тип ястия

15498-0
Бжжж бжжжж бззз...

Подход при разрешаване на проблем

15499-0
Бжжж бжжжж бззз...

Отношение към по-възрастните

15500-0
Бжжж бжжжж бззз...

Положение на детето в семейството

15501-0
Бжжж бжжжж бззз...

Отношение към времето навън

15502-0
Бжжж бжжжж бззз...

Социални контакти

15503-0
Бжжж бжжжж бззз...

Закуска, обед, вечеря

15504-0
Бжжж бжжжж бззз...

Пунктуалност

15505-0
Бжжж бжжжж бззз...

Аз, ямно имам доста азинтски гени - харесвам всички картинки в червено  :upset: :biggrin:

Не мога да повярвам колко достъпно наистина са показани разликите между изтока и запада. Отделно напълно съм съгласен с всяка една картинка. За съжаление картинките показват колко по-сплотено живеят хората на изток за раязлика от нас, където има култ към индивидуалността....