Автор Жител на Ню Йорк прекара 22 години в затвора невинен

0
През февруари 1990 година в нью-йоркския Бруклин неизвестен извършител убива и ограбва куриер на магазин за бижута. Безработния Дейвид Ранта по стечение на обстоятелствата се намира близо до местопрестъплението и бива арестуван от полицията.

5 снимки и малко букви:

1576-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Против него не е имало никакви веществени доказателства, но съдебните заседатели основавайки се на свидетелски показания, го признават за виновен в убийство. Отрицаващия своята вина мъж е осъден на 37  години затвор. Едва след 22 години прекарани в затвора, се изяснява че свидетелите са посочили Дейвид под натиск от страна на полицаите, водещи разследването тогава.

1577-0

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Прокуроска проверка открива липсата на свидетелски показания и образува разследване. Свидетелите признават, че са дали лъжливи показания.

1578-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Докато Дейвид лежи в затвора умират неговите родители. Самия той се подготвя да става дядо, защото дъщеря му очаква дете. Когато е бил арестуван баща и, тя е била само на две годинки.

1579-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Дейвид Ранта със своите щасливи роднини и познати, освободен в залата на съда веднага след огласяване на присъдата.
Ню-Йорк, 21 март 2013 г.

1580-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

това е то американско правосъдие. в този случай е по-добре да се спазва идеята: "по-добре 100 винонвни на свобода отколкото 1 невинен в затвора"

...и в Америка истината винаги излиза на бял свят... :rofl: