Автор Убийство на жираф пред публика от деца (16+)

12
18458-0

И къде мислите, че се е случило това? В Сомалия, Афганистан, тоталитарна Северна Корея? Не, в цивилизована Европа, в Копенхаген - Дания. Темата съдържа 10 снимки, след втората не препоръчвам да гледат малки деца, хора със слаба психика и бременни жени! Напълно сериозно предупреждавам!
Ръководството на един зоопарк в Копенхаген предприе крайни мерки, за да не допусне кръстоска между жирафи от една популация.
Миналата седмица в неделя сутринта на 18 месечното жирафче му дават любимото лакомство – блюдо с ръжен хляб. След това ветеринарен лекар опря в главата му пневматичен пистолет за забиване на пирони и натисна спусъка. Животното рухна в краката на стоящите около него деца.
Процедурата по забоя на жирафа Мариус беше представена като детски образователен проект, поради тази причина мероприятието беше предварително анонсирано, и на него бяха поканени всички желаещи деца и техните родители.
Пред очите на децата, много от тях бяха по на шест-седем години, трупа на животното беше разчленен. Специалисти подробно обясняваха анатомията на животното и самия процес. «Децата задаваха хубави въпроси», — заяви за CNN научния ръководител на зоопарка в Копенхаген -  Бенгт Холст.
«Това е добра възможност да поканим нашите гости да погледат. Ние сме тук за да просвещаваме  хората и това е добър начин да покажем на хората, как изглежда жирафа» — поясни Холст

На "собствената си страничка" във Facebook животното умоляваше за помощ. Защитниците на флората и фауната откликнаха на неговите молби и започнаха да събират подписи против „смъртната му присъда”.

Представители на ръководството на зоопарка си признават, че не са искали да убиват животното, но са били принудени да направят това, тъй като така е написано в правилата на Европейската асоциация на зоопарковете и аквариумите, членове на която е и датския зоопарк.

В учреждението поясняват, че в началото са търсили за Мариус половинка, но техните усилия не са се увенчали с успех. Нито в един от около 300-те зоопарка в Европа не са намерили животно, на което гените да не се пресичат с тези на Мариус. От кастрация на животното са решили да се откажат заради "нежелателните последствия", а ако пуснат жирафа на свобода, то не е сигурно дали ще оживее. Освен това да се получи разрешение от африканските държави е доста трудно.
Защитниците на Мариус са предлагали други варианти – да се стерилизира жирафа, да му се дават контрацептиви или да се предаде на зоопарк, който не е член на европейската организация. Обаче Холст заяви, че контрацептивите и стерилизацията негативно влияят на здравето на животното.
Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

ВНИМАНИЕ!!! След тази снимка да не гледат впечатлителни, неуравновесени хора, малки деца и бременни жени!

18459-0
Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Остатъците на бедното животно бяха хвърлени на лъвовете обитаващи същия зоопарк....

18466-0
Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

18467-0

Източник

Европейски ценности ли?   :blink: Не, благодаря!
Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Направо съм втрещена  :sm_biggrin: това цялото клане е организирано пред деца... просто не знам... какви ценности, какво образование ... :rupor:
Кака, всичко знае...

Нямам думи, ставаме свидетели на някакво тотално изтрещяване...
И един плюс за темата - това трябва да се види!
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Браво за актуалната тема!

не препоръчвам да гледат малки деца,
звучи направо парадоксално като се има предвид, че в статията става дума за съвсем малки деца които са видели всичко това на живо!
Love comes again...

Европейска работа. Или слон ще застрелят по време на наводнение "за да не се удави животното", или домашно куче ще приспят защото стопанката му не е платила данъка в размер на 50 швейцарски франка. Ама иначе се възмущават и въвеждат санкции, когато се правят опити над лабораторни мишки например.

Трябваше да обявят жирафа за гей - тогава нямаше да посмеят и косъмче да падне от главата му :biggrin:
Спрях тревата, сега с мен даже котката не разговаря.

Трудно, много трудно намирам думи след, като прочетох статията... FireWal е прекалено скромен, за да не направи препратка към "Технология на унищожението" http://motivatori.net/index.php?topic=1404.0, която той преведе преди няколко дни в сайта. Но връзката между теорията на Овертон със примера за канибализма даден в публикацията и поведението на "учени" в зоопарка в Копенхаген е направо очеизваждаща...

Обаче Холст заяви, че контрацептивите и стерилизацията негативно влияят на здравето на животното.

Да разбира се, за разлика от пирон в главата!   :divide:

Руснаците също не останаха безразлични

18484-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Абе верно, че в Блгария и сега насело си колим агънца, прасенца, теленца, но чак да събереш публика от деца все едно им предаваш урок по анатомия  :upset:  :blink: :dont:

Трябваше да обявят жирафа за гей - тогава нямаше да посмеят и косъмче да падне от главата му :biggrin:

Ако жирафа беше негър афроамериканец също...  :biggrin:
Love comes again...