Автор 10 корпоративни урока

17
18703-0

Корпоративен урок 1:

Мъж влиза под душа, докато съпругата му точно привършва със своя, когато на външната врата се позвънява. Жената набързо увива една кърпа около себе си и тича да отвори. Отвън стои Боб – съседът. Преди да е казала и една дума, той предлага:
- Ще ти дам 800$ ако свалиш тази кърпа!.
След като помислила за момент, жената свалила кърпата и застанала гола пред Боб. Секунди по-късно той й връчил 800$ и си тръгнал. Жената се загърнала отново и се върнала в банята.
- Кой беше? – попитал съпругът й.
- Боб – съседът – отговорила тя.
- Чудесно! – казал мъжът – Спомена ли нещо за 800-те долара, които ми дължи?

Бизнес поука: Ако навреме споделите с акционерите си важна информация, отнасяща се до кредит и риск, бихте могли да избегнете изобличаване.

Корпоративен урок 2:

Свещеник предложил на монахиня да я откара до манастира. В един момент, тя скръстила крака, така че единият й крак се оголил. Отецът едва не катастрофирал. След като овладял колата, той леко прокарал ръката си по крака й.
- Отче, припомнете си Псалм 129 – казала монахинята.
Свещеникът отдръпнал ръката си. Но малко по-късно, докато сменял скорости, той отново поставил ръката си върху крака й.
- Отче, припомнете си Псалм 129 – казала монахинята отново.
- Прости плътската ми слабост, сестро” – извинил се отецът.
След като пристигнали в манастира, монахинята се прибрала. Свещеникът бързо изтичал в църквата за да погледне Псалм 129. Същият гласял: “Давай напред и търси, нагоре ще откриеш благоденствие.”

Бизнес поука: Ако не сте добре информирани в професията си, рискувате да пропуснете чудесни възможности.

Корпоративен урок 3:

Търговският представител, деловодителката и управителят на  фирма отиват да обядват заедно. По пътя намират старинна маслена лампа. Разтриват я и отвътре се появява един Джин.
- Ще изпълня по едно желание на всеки от вас – казва той.
- Първо аз! Първо аз! – скача деловодителката – Искам да бъда на Бахамите, да карам джет, без да се интересувам от нищо.
Пуф! И изчезнала.
- Сега аз! Сега аз! – крещи търговският представител – Искам да бъда в Хавай, да разпускам на плажа с личен масажист, безкраен запас от коктейли и любовта на моят живот.
Пуф! И той изчезнал.
- Твой ред е – казал Джина на управителя.
- Искам тези двамата обратно на работните места след края на обедната почивка – отговорил той.

Бизнес поука: Винаги оставяйте първата дума на шефа.

Корпоративен урок 4:

Гарванът седял по цял ден на дървото, без да прави нищо. Заекът го попитал:
- Мога ли и аз като теб да седна и да не правя нищо по цял ден?
- Разбира се, защо не – отговорил гарванът.
И така, седнал заекът на земята и си почивал. Унесъл се, една лисица изскочила от храстите
и го изяла.

Бизнес поука: За да седите без да правите нищо, трябва да сте на висока позиция.

Корпоративен урок 5:

Пуякът разговарял с бика:
- Как ми се иска да полетя и да кацна на това дърво – въздишал той – но не ми достига енергия за да махам толкова силно с крила.
- Защо не клъвнеш малко от фекалиите ми – предложил бикът – те са силно енергийни и хранителни.
Пуякът се надвесил над една от неговите купчинки и не след дълго открил, че бикът е прав – вече имал енергия и успял да достигне
най-долният клон на дървото. На следващият ден, след като си похапнал още от чудодейната смес, той кацнал на по-горният клон. Най-сетне, няколко дни по-късно, пуякът гордо се перчил и вдигал врява от върха на дървото. Не след дълго бил забелязан от фермера, който го свалил с един изстрел на пушката си.

Бизнес поука: Лайняните номера могат да ви изведат на върха, но не и да ви помогнат да се задържите там.

Корпоративен урок 6:

В Африка всяка сутрин газелата се събужда с мисълта, че трябва да надбяга най-бързия лъв, за да остане жива. Всяка сутрин лъвът се събужда с мисълта, че трябва да надбяга най-бавната газела, за да не умре от глад.

Бизнес поука: Няма значение дали си газела или лъв: когато слънцето изгрее, по-добре да станеш, за да изпревариш
другите.

Корпоративен урок 7:

Мъж отсяда в хотел в Австралия. В стаята има компютър и той решава да изпрати електронно писмо на жена си. Обаче случайно сбърква адреса и без да осъзнае грешката си изпраща писмото.
В същото време някъде в Хюстън, вдовица се връща от погребението на съпруга си. Вдовицата решава да си провери електронната поща за писма от роднини и познати. След като прочита първото писмо, тя пада възнак в безсъзнание. Синът на вдовицата дотърчава в стаята, намира майка си на пода и хвърля поглед на екрана, на който пише:

До: моята любяща съпруга

Тема: пристигнах

Дата: 7-ми септември, 2005 г.

Знам, че ще се изненадаш да ме чуеш. И тук имат компютри вече, и можеш да изпратиш писма на своите любими. Току-що пристигнах и отседнах тук. Виждам, че всичко е приготвено и за твоето
пристигане утре. Нямам търпение да се видим! Надявам се твоето пътуване да е също безпроблемно, като моето.

Послепис: Адски е горещо тук долу!


Бизнес поука: Уверете се, че комуникацията се осъщестява между правилните страни. Иначе резултатите могат да не отговорят на очакванията ви.

Корпоративен урок 8:

Джони искал да изчука едно момиче в неговия офис… Но тя си имала приятел… Един ден Джони не издържал, отишъл при нея и предложил:
- Ще ти дам 1000 долара ако ме оставиш да те изчукам.
Но момичето го отрязало:
- НЯМА НАЧИН!
Джони казал:
- Ще бъда бърз, ще хвърля парите на пода, ти ще се наведеш, а аз ще съм свършил преди да се изправиш.
Тя помислила за момент и казала, че трябва да се посъветва с приятеля си… Позвънила на гаджето и му разказала за случая. Момчето и отговорило:
- Искай му 2000 долара, прибери парите много бързо, той даже няма да успее да си свали гащите!
Така, че момичето се съгласило и приело предложението. Приятелят и я чакал половин час да се обади. Най-накрая, след 45 минути чакане той и позвънил и я попитал какво е станало.
Тя му отговорила:
- Копелето хвърли монети!!!

Бизнес поука: Винаги обмисляйте всички аспекти на бизнес предложение преди да се съгласите и да ви го начукат.

Корпоративен урок 9:

Когато тялото било създадено, всички части от него искали да бъдат Шефа.
Мозъкът казал:
- Аз трябва да бъда шеф, защото контролирам всички
функции на тялото.
Краката казали:
- Ние трябва да бъдем шефове, защото ние пренасяме мозъка наоколо, където поиска.
Ръцете казали:
- Ние трябва да сме шефове, защото ние вършим всичката работа и печелим пари.”
И така после било сърцето, белия дроб, очите, докато накрая и задника поискал да бъде шеф. Всички части започнали да се смеят на идеята. Тогава задника се блокирал и отказал да работи. След известно време очите започнали да се затварят, ръцете се парализирали, краката изтръпнали, сърцето и белия дроб изпаднали в паника, а мозъкът изпаднал в треска. В края на краищата всички решили, че задникът трябва да бъде шеф и нещата преминали. Всички части си вършели своята работа,
докато Шефът само си седял и изхвърлял навън боклуците (лай%ата).

Бизнес поука: Не е нужно да си мозък, за да бъдеш шеф – всеки задник може да бъде.

Корпоративен урок 10:

Една лястовичка летяла на юг, но студът я застигнал и премръзнала до смърт, тя паднала в широко поле. През полето минала крава и се изсрала върху птичката. Изпражнението стоплило лястовичката, тя се съвзела и радостно започнала да чурулика… Минаваща наблизо котка чула чуруликането и следвайки звука, извадила птичката от кравешкото лай%о и я изяла.

Бизнес поуки:

1. Не всеки, който те засипва с лай%а е твой враг.
2. Не всеки, който те вади от лай%ата е твой приятел.
3. Когато си затънал в лай%а до гуша, недей да чуруликаш много-много.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Хи, хи, хи    :smile:.  Доста мъдрости ще попия от тази тема Яна  :biggrin:
Кака, всичко знае...

Добри бизнес уроци  :bravo: особено свързаните с нежната половинка  :biggrin:

 :bravo: Тази Яна пак разби. Поздравления  :bravo:

Много "игрива" тема Яна  :smile:. Все едно виждам друго лице... да не страдаш от раздвоение на личността  :blink: :biggrin:

Многолика съм, като повечето хора, Луси! :P Закъде без смях? А и вчера ми беше ...ден за корпоративни уроци, така да се каже! ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Многолика съм, като повечето хора, Луси! :P Закъде без смях? А и вчера ми беше ...ден за корпоративни уроци, така да се каже! ::)

Сподели де, сподели  :biggrin:
Кака, всичко знае...

Ами...вчера ни правиха годишните атестации. Това винаги е тъжен ден за българската демокрация.
Цяла година шефовете ми пращаха благодарствени е-мейли за добре свършената работа, а вчера звучаха долу-горе така: Работиш за пет, но ще ти пиша три с тендеция към четири! :idea:
Аз и така не искам вече да работя това, но беше подходящ момент да си прочета корпоративните уроци! ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Ти си добре  :idea: поне през годината имаш благодарствени мейли. При нас и това го няма  :( :biggrin:. Затова ще се зачета отново в "корпоративните уроци"  :biggrin:
Кака, всичко знае...

Това ми е любимата картинка!

18705-0
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Страхотна образователно-хумористична тема Яна  :bravo: Ще наизустя част от уроците  :biggrin:

къде изчезнаха хубавите картинки в този сайт.само някакви сериозни теми все едно чета сайт за психоанализа а не за развлечения  :rupor:

Ами...никъде не прочетох, че е за развлечение и...затова. Но ако искаш нещо развлекателно, дай пример какво точно е развлечение за теб? Ще бъде интересно и за мен. Има и смешни картинки, и вицове...
Зрелищата не са единственото развлечение в живота, поне за мен. А голи мацки има достатъчно в сайта и то за всеки вкус, доколкото виждам. ..
Давай! Ти си на ход!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Много яко  :up:. ще си запиша някои от уроците... примерно за "плащането в монети"  :biggrin:

Хей, хей, хей :biggrin:. Прочетох няколко пъти темата ... и ми се подобри многократно настроението  :biggrin:  :up:

Това ми е любимата картинка!

(Attachment Link)

Това е точно така в живота  :biggrin:

Тъжно, но вярно, Джинджър... :upset:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Не е лошо да се погледнат и от веселата страна :biggrin: не всичко в живота е черно  :idea:

Този урок е най-верен:

" Бизнес поука: Не е нужно да си мозък, за да бъдеш шеф – всеки задник може да бъде."

Навсякъде е така  :dont:

Виж, това четиво е много по-балансирано  :smile:. Поздравления Яна  :agree: Има доста ценни уроци  :biggrin:

Балансирано?
More, това са само шеги ито пиперливи. Действителността ни никак не е балансирана и когато си говорим истината, трябва да признаем дисбаланса в живота си.
Всяка тема със своя заряд! :biggrin:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Сериозна научна дейност има развита в тази тема  :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Виж, това четиво е много по-балансирано  :smile:. Поздравления Яна  :agree: Има доста ценни уроци  :biggrin:

Наистина много странно изказване - балансирана тема  :upset: остроумни съвети - да, но къде видя баланс  :blink: :smile:

Виж, това четиво е много по-балансирано  :smile:. Поздравления Яна  :agree: Има доста ценни уроци  :biggrin:

Наистина много странно изказване - балансирана тема  :upset: остроумни съвети - да, но къде видя баланс  :blink: :smile:

Препрочетох темата днес, понеже наистина ми хареса. А с "балансираното" имах пред вид първоначалните теми на Яна, които бяха основно в сферата на храненето, болестите, световната конспирация и малко ми натежаха... но корпоративните уроци са  :up:

Виж, това четиво е много по-балансирано  :smile:. Поздравления Яна  :agree: Има доста ценни уроци  :biggrin:

Наистина много странно изказване - балансирана тема  :upset: остроумни съвети - да, но къде видя баланс  :blink: :smile:

Препрочетох темата днес, понеже наистина ми хареса. А с "балансираното" имах пред вид първоначалните теми на Яна, които бяха основно в сферата на храненето, болестите, световната конспирация и малко ми натежаха... но корпоративните уроци са  :up:

Мор, съжалявам, че така са ти натежали темите ми. На мен ми тежат повече и точно затова ги убликувам. На 52 години вече не ми пука кой и как ще ме възприеме, затова започнах да говоря само това, което мисля. Много е освежаващо.
Още  повече, че говоря неща, за които имам и личен опит да споделя. :old:
 В нашето общество се наложи практиката на възрастните хора да се гледа като на малоумни, които нищо не разбират от живота и не са в крак с времето. Мнението на зрелите хора се игнорира и техните предупреждения относно опасностите в живота и лъжите, с които ни разделят и владеят, се посрещат с насмешка.
Младите хора приемат по-скоро идеите на рекламата, отколкото предупрежденията на зрелите за опасностите от рекламираното.
Имат си право на лош избор, но това струва много скъпо на всички ни.
Както е казал народа: Да би младо знаело и да би старо можело, светът щеше да е по-хубав!
22524-0

Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Мор, съжалявам, че така са ти натежали темите ми.

Яна, извиненията трябва да поднеса аз, а не ти  :( много харесвам темите ти, но явно този ден съм търсел да прочета нещо по разведрващо и затова съм постнал този коментар  :smile: а за "многото" години - смятам, че можеш да засенчиш с какво ли не, много от тези които са на половината твои  :P :up:

Благодаря, Мор! ::)
Много мило и много приятно да прочета този коментар :wub:
Мор, съжалявам, че така са ти натежали темите ми.

Яна, извиненията трябва да поднеса аз, а не ти  :( много харесвам темите ти, но явно този ден съм търсел да прочета нещо по разведрващо и затова съм постнал този коментар  :smile: а за "многото" години - смятам, че можеш да засенчиш с какво ли не, много от тези които са на половината твои  :P :up:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Виж, това четиво е много по-балансирано  :smile:. Поздравления Яна  :agree: Има доста ценни уроци  :biggrin:

Наистина много странно изказване - балансирана тема  :upset: остроумни съвети - да, но къде видя баланс  :blink: :smile:

Препрочетох темата днес, понеже наистина ми хареса. А с "балансираното" имах пред вид първоначалните теми на Яна, които бяха основно в сферата на храненето, болестите, световната конспирация и малко ми натежаха... но корпоративните уроци са  :up:

разбрах, какво имаш пред вид с "балансираната тема". Яна има ясно дефинирани интереси и посоки в живота и адмирирам нейното желание да запознае колкото може повече хора с ценосттите, които споделя  :up:

Тази тема съм я подминал без да искам, наистина много поучително и смешно

Благодаря, Борис! :agree:
Наистина искам да запозная колкото се може повече хора с ценностите си, но не бих го правила, ако не ме беше завладяло усещането за спешна неотложност.
Времето, в което живеем е преломен момент за хората, от който има два изхода пред нас - пълното ни деградиране и унищожение или осъзнаването на важността на ценностите - моралните най-вече!!!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.