Автор Общ вагон в индийски влак

8
19728-0

Псувате РЖД (аналог на българското БДЖ)?! Добре дошли в общия вагон на индийски влак! Да посетиш Индия и да не се повозиш на влак и, по-конкретно в общ вагон - означава да пропуснеш невероятно интересен опит, както от гледна точка на комуникация и визуални образи, така и като възможност с пълна сила да натовариш своето обоняние и осезание!
32 снимки и коментари към тях:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Когато бях за пръв път в Индия през 2007 година, аз се возих в спални вагони "без" и "с" климатик (Sleeper AC & non-AC), но при сегашното си пътуване, аз най-накрая успях да се повозя в General Class на нощен влак. Това е мега яко! А гарите... Къде на друго място може да видите такава гара на малък провинциален град късно през нощта?!

19729-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

В действителност, нищо особено, сигурно всички сте се возили в общ вагон на нашите влакове…разликата е само в това, че в Индия вие ще срещнете открити и доброжелателни хора. Някои от самостоятелните пътешественици попадат случайно в общ вагон защото не са си купили билет за спален предварително, а в Индия ежедневно с влакове пътуват десетки хиляди хора и това, че билети в sleeper класата няма е обичайна практика.
Съдейки по филмите и по  това, което видях, общите вагони също понякога са претъпкани, случва се пътниците да висят от вратите на вагона. Така че може да се каже че ми провървя – можех относително спокойно да се движа по вагона, и все пак всички места по горните койки, около входните врати и … тоалетните (!) бяха заети.
Всичко започва с покупката на билети:

19730-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Вагон "втора класа", или "обща класа", изписват го по единия и по другия начин. Във влака е горещо, вместо прозорци има решетки, на тавана има неработещи вентилатори. Когато влака минава през гори във вагона влизат всякакви тропически пеперуди и водни кончета, които също толкова бързо биват издухани от вятъра.

19732-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Независимо, че дойдохме 40 минути преди тръгване, ние с моите приятели не можахме да седнем в един вагон, затова пътувахме в съседни. По-късно стана ясно, че поне сме имали късмета да седнем.

19734-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Мъглява изкуствена светлина, високо ИСО, ужасен баланс на бялото... но се отказах да правя серия черно-бели снимки, все пак това е Индия – а това означава преди всичко ЦВЯТ!

19739-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Около вратите на вагона вечерят хора. С огромни усилия успях да се откажа от предложението да седна при тях да вечерям. На практика всички пътници са много приветливи и се опитват да те заговорят, да ти покажат нещо, или да те почерпят... Даже ме намазаха с боя заради наближаващия празник Холи. За съжаление само няколко човека във вагона разбираха английски.

19740-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

На долните койки сядат средно по 5-6 човека, независимо че размера и е като в нашите вагони (3 места). Някои лягат да спят на пода и така е почти във всяко "купе":

19748-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Гарите са отделна тема. Тук нощува огромно количество народ, има моменти в които трябва направо да прескачаш спящи тела за да се придвижиш напред:

19754-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Офиса на главния кондуктор:

19756-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...