Автор Как да нарисуваме картина на стената?

7
Един изобретателен младеж решава да преобрази своята кухня като нарисува рисунка със самураи на стената. Но как да стане това ако ти съвсем не можеш да рисуваш, а пък имаш желание да направиш нещо красиво и уникално? Въпросният младеж измисля хитър начин, който може да помогне и на всеки от вас без особени усилия да разкраси своето жилище. Вижте десетте снимки в темата и ще разберете как да творите красота в своя дом!

Повествованието се води от лицето на автора. И така, да започваме, 10 снимки с описание в продължението:

Ето я стената, на която ще творя

20171-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

За нанасянето на рисунъка взех: два размера четки - 2 мм и 12 мм, малко валяче и водоемулсионна черна боя
Част от боята разредих с 10% вода за по-лесно боядисване

20172-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Също така ще трябва проектор

20173-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Ето това е картината, която аз исках да имам на своята кухня. Това е кадър от филма "Седемте самураи" на режисьора Акира Куросава.

20174-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След това с помощта на прости фотошоп умения аз промених снимката на черно-бяло векторно изображение. Това може да го направи всеки, има купища онлайн фоторедактори.

20175-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След това качих получената картина в проектора и направих проекция на това място където ще рисувам, и в такъв размер в какъвто искам. Много важен момент е проектора да се закрепи абсолютно неподвижно по време на целия процес, защото размести ли се целия труд ще отиде на вятъра.

20176-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

За да е по-лесно нанасянето на черната боя аз направих изображението негативно. Защото да рисуваш с черна боя по бяло е много по-лесно отколкото с черно по черно

20177-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Започнах рисуването от малкото лице. Използвах четчица с дебелина 2 мм на дребните обекти, 12 мм на по-едрите и валячето на места където може да се боядисва смело

20178-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

И ето че след седем часа непрекъсната работа аз получих превъзходна картина в моята кухня, която нарисувах със собствените си ръце

20179-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Аз и моята картина, на тази снимка вие можете приблизително да разберете мащаба. Размера на картината се получи: 2 метра на ширина и метър и половина на височина.

20180-0

Ето това е всичко! Красиво, лесно и евтино. Дерзайте!

Източник
Превод Banshee
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Ехе, браво на пича - хитро, лесно и полезно  :biggrin:  :up:

Браво  :bravo: прекрасна идея и професионално изпълнение  :up:

Ей голям хитряга  :P и се е получило много добре  :idea:

Страхотна идея, БЛАГОДАРЯ
По принцип мога да рисувам, но това ще ме улесни значително  :bravo:


По този метод наистина и бояджия може да се научи да рисува  :biggrin: