Автор Няма да повярвате, но това не е приказка!

3
В Карпатите има едно малко и прекрасно селце, то се казва Лазещина..

Един път през далечната 2009 година ние решихме да посетим Карпатите. Няколко дена изучавахме околностите на Пилипца, Воловца и Межгорие. Един ден решихме да вдигнем котва и да посетим другия край на Карпатите, във Ворохту. Пътувахме без да бързаме по възможно най-дългия път. Пътувахме и се наслаждавахме на гледките, разгледахме Мукачевския замък, разгледахме дворците построени покрай румънската граница.. И деня мина. Не направихме нито една снимка. Когато влязохме в Лазещина, слънцето вече почти се беше скрило зад хълмовете. Сякаш нямаше нищо интересно, но след поредния завой пред нас се разкри склон с чуден релеф, осветен от последните лъчи на залязващото слънце.

Общо 12 приказни кадъра via a_gvozditskiy

1957-0
Бжжж бжжжж бззз...

1. Оставаха буквално няколко минути за да се направят няколко кадъра и аз не изпуснах този шанс.

1958-0

Много хора ми писаха, че гледката прилича Шир из "Властелина на пръстените". Може и така да е. трудно ми е да преценя.
Забавното в случая, е че тези хълмове денем са абсолютно невзрачни и спокойно можеш да ги подминеш без да ги забележиш. Но вечерно време, когато върху тях лягат залязващите лъчи на слънцето те се преобразяват. Най - красиви са есенно време..
От сега нататък винаги когато сме в тази част на Карпатите винаги спираме да снимаме по време на залез.
Бжжж бжжжж бззз...

2. Красиви са и сутрин, обгърнати в мъгла

1959-0

Бжжж бжжжж бззз...

Бжжж бжжжж бззз...

Бжжж бжжжж бззз...

5. Но все пак по време на залез изглеждат най-добре.

1962-0
Бжжж бжжжж бззз...

6. В обектива не забелязах красивата люлка долу на снимката и малко я срязах

1963-0
Бжжж бжжжж бззз...

7. Хълмове, оградки, животинки пасът. Красота!

1964-0
Бжжж бжжжж бззз...

8. За съжаление архитектурата не е много колоритна

1965-0
Бжжж бжжжж бззз...

Бжжж бжжжж бззз...

Бжжж бжжжж бззз...

11. Кучето с удоволствие се съгласи да позира

1968-0
Бжжж бжжжж бззз...