Автор Забележителни гълъби (11 снимки)

8
21279-0

Фотографа Ричард Бейли (Richard Bailey) е посветил на гълъбите не една фотосесия, а причината за това е неговото желание да покаже на своите почитатели разнообразието от видове, различното оперение и разцветки при тези прекрасни градски птици. Фотографа събира най-добрите си кадри в една фотосесия с наименование "Darwin's Pigeons", която беше много високо оценена от любителите на гълъби. Между впрочем, пощенският гълъб е способен да прелети за един ден до 3000 км., развивайки скорости до 140 км в час. Хората могат само да завиждат на гълъбите за тяхната вярност един към друг, която съхраняват до края на живота си, който е около 20 години. Приятно разглеждане :) 11 снимки:











(Attachment Link)
Всички са уникални....а този бял пухчо ми е фаворит. :-)
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

поздравления Муса-ка  :bravo: Аз също много харесвам гълъбите и колекцията, която е подбрана тук е много добра  :up:

Между впрочем, пощенският гълъб е способен да прелети за един ден до 3000 км., развивайки скорости до 140 км в час.

Тука нещо математиката май куца: 3000 км със скорост 130км/ч (по-ниска от максималната) са 23 часа  :blink: Напълно сигурен съм, че гълъбите нямат уреди за нощен полет  :biggrin: така, че източника е леко преувебичил  :dont: :smile: Иначе сниманите породи са от редките и са наистина много красиви  :up: