Автор САЩ: епичната засуха се превръща в апокалиптична

15
23249-0
Когато фактите говорят – аргументите мълчат, господин Майкъл Шнайдер (Michael Snyder; www.infowars.com) докладва на американците поредната оптимистична статистика:

1. Лос Анджелис преживява най-голямата засуха за цялата история на наблюденията от 1877 година - ИЗТОЧНИК
2. Вече в 50 окръга на Калифорния водата е на критичния минимум - ИЗТОЧНИК
3. Калифорния въвежда глоби за поливане на морави и миене на автомобили ($500 за всеки опит) - ИЗТОЧНИК
4. Роди се нов феномен – хората снимат на видео своите съседи как хабят вода и след това качват в интернет, за да ги критикуват и засрамват - ИЗТОЧНИК
5. Климатолога Барнет съобщава, че ситуацията в Лас Вегас е толкова лоша, че „по-лоша не може да бъде", и ако скоро не се намери от някъде вода, града ще изчезне - ИЗТОЧНИК
6. Нивото на водата в езерото Мид е на най-ниското си ниво от момента на своето създаване - ИЗТОЧНИК, на снимките от неговите околности можете да видите и да се ужасите
7. Роб Бровка от центъра по Биология предлага да се подготви план за евакуация на Лас Вегас - ИЗТОЧНИК
8. В Невада на хората се плаща за премахване на морави, с цел да се отсрочи поне малко водния глад! - ИЗТОЧНИК
9. Специалистите от Accuweather смятат, че сушата в басейна на река Колорадо може да засегне десетки милиони хора - ИЗТОЧНИК
10. Някога могъщата река Колорадо може да се каже, че вече не се влива в океана - ИЗТОЧНИК
11. Езерото Пауъл е пълно само до половината си - ИЗТОЧНИК
12. Засухата само тази година, само за Калифорния ще струва 2 милиарда долара - ИЗТОЧНИК
13. Два милиона декара земя в Калифорния ще останат незасети заради сушата - ИЗТОЧНИК
14. Реколтата от пшеница в Канзас ще бъде най-лоша от 1989 година - ИЗТОЧНИК
15.  Започват да се фиксират кражби на вода, например на едно семейство от Калифорния са били откраднати около 3000 галона вода, за втори път за една година - 23249-0
Когато фактите говорят – аргументите мълчат, господин Майкъл Шнайдер (Michael Snyder; www.infowars.com) докладва на американците поредната оптимистична статистика:

1. Лос Анджелис преживява най-голямата засуха за цялата история на наблюденията от 1877 година - ИЗТОЧНИК
2. Вече в 50 окръга на Калифорния водата е на критичния минимум - ИЗТОЧНИК
3. Калифорния въвежда глоби за поливане на морави и миене на автомобили ($500 за всеки опит) - ИЗТОЧНИК
4. Роди се нов феномен – хората снимат на видео своите съседи как хабят вода и след това качват в интернет, за да ги критикуват и засрамват - ИЗТОЧНИК
5. Климатолога Барнет съобщава, че ситуацията в Лас Вегас е толкова лоша, че „по-лоша не може да бъде", и ако скоро не се намери от някъде вода, града ще изчезне - ИЗТОЧНИК
6. Нивото на водата в езерото Мид е на най-ниското си ниво от момента на своето създаване - ИЗТОЧНИК, на снимките от неговите околности можете да видите и да се ужасите
7. Роб Бровка от центъра по Биология предлага да се подготви план за евакуация на Лас Вегас - ИЗТОЧНИК
8. В Невада на хората се плаща за премахване на морави, с цел да се отсрочи поне малко водния глад! - ИЗТОЧНИК
9. Специалистите от Accuweather смятат, че сушата в басейна на река Колорадо може да засегне десетки милиони хора - ИЗТОЧНИК
10. Някога могъщата река Колорадо може да се каже, че вече не се влива в океана - ИЗТОЧНИК
11. Езерото Пауъл е пълно само до половината си - ИЗТОЧНИК
12. Засухата само тази година, само за Калифорния ще струва 2 милиарда долара - ИЗТОЧНИК
13. Два милиона декара земя в Калифорния ще останат незасети заради сушата - ИЗТОЧНИК
14. Реколтата от пшеница в Канзас ще бъде най-лоша от 1989 година - ИЗТОЧНИК
15.  Започват да се фиксират кражби на вода, например на едно семейство от Калифорния са били откраднати около 3000 галона вода, за втори път за една година -
23249-0

Когато фактите говорят – аргументите мълчат, господин Майкъл Шнайдер (Michael Snyder; www.infowars.com) докладва на американците поредната оптимистична статистика:

1. Лос Анджелис преживява най-голямата засуха за цялата история на наблюденията от 1877 година - ИЗТОЧНИК
2. Вече в 50 окръга на Калифорния водата е на критичния минимум - ИЗТОЧНИК
3. Калифорния въвежда глоби за поливане на морави и миене на автомобили ($500 за всеки опит) - ИЗТОЧНИК
4. Роди се нов феномен – хората снимат на видео своите съседи как хабят вода и след това качват в интернет, за да ги критикуват и засрамват - ИЗТОЧНИК
5. Климатолога Барнет съобщава, че ситуацията в Лас Вегас е толкова лоша, че „по-лоша не може да бъде", и ако скоро не се намери от някъде вода, града ще изчезне - ИЗТОЧНИК
6. Нивото на водата в езерото Мид е на най-ниското си ниво от момента на своето създаване - ИЗТОЧНИК, на снимките от неговите околности можете да видите и да се ужасите
7. Роб Бровка от центъра по Биология предлага да се подготви план за евакуация на Лас Вегас - ИЗТОЧНИК
8. В Невада на хората се плаща за премахване на морави, с цел да се отсрочи поне малко водния глад! - ИЗТОЧНИК
9. Специалистите от Accuweather смятат, че сушата в басейна на река Колорадо може да засегне десетки милиони хора - ИЗТОЧНИК
10. Някога могъщата река Колорадо може да се каже, че вече не се влива в океана - ИЗТОЧНИК
11. Езерото Пауъл е пълно само до половината си - ИЗТОЧНИК
12. Засухата само тази година, само за Калифорния ще струва 2 милиарда долара - ИЗТОЧНИК
13. Два милиона декара земя в Калифорния ще останат незасети заради сушата - ИЗТОЧНИК
14. Реколтата от пшеница в Канзас ще бъде най-лоша от 1989 година - ИЗТОЧНИК
15.  Започват да се фиксират кражби на вода, например на едно семейство от Калифорния са били откраднати около 3000 галона вода, за втори път за една година -
16. 80% от територията на Калифорния се намира в състояние на „екстремална“ или „изключителна“ засуха -
ИЗТОЧНИК
17.  Метеоролозите предупреждават, че това ще бъде най-голямата суша, която ние някога сме виждали - ИЗТОЧНИК

При това се съобщава, че „мегасушите“ вече са се случвали в западните части на САЩ в миналото, те са продължавали над сто години.
ИЗТОЧНИК
Отнеми на народа неговата история - и след едно поколение той ще се превърне в тълпа, а след още едно поколение ще можеш да го управляваш като стадо.

Времето тотално се побърка!
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

адски тъпо е да сечеш клона на който стоиш  :rupor:

Снощи започнах да пиша коментар, но се разколебах, защото пак имам конспиративно мнение. 8)
Днес реших все пак да напиша коментара си.
От години климатът се променя и от години се знае, че в нашата страна климатът ще стане почти тропически с времето. Ще има много дъждове и много слънце, което си е райски климат!!! :idea:
Свидетели сме как нашата земя се изкупува от чужденци и смея да твърдя, че една голяма част от жилищните имоти тук са вече собственост на чужди граждани.  :faceoff:
За мен е повече от ясно, че скоро водата ще си отиде от земите на големите водещи държави в световната икономика и част от тяхното население ще се пресели тук - на нашата земя, в нашите села и градове, където се очаква да има всички условия за живот, включително и вода.
Питам се, защо нашият народ жертва своите ресурси за пари?
Знам колко е трудно да се оцелее тук, но в Северна, Източна и Западна България се продават имоти по 2000лв за два и повече декара земя с къща в тях. Правителството не дава пет пари за тези райони и там върлуват крадци и бандити, които правят живота невъзможен. В Североизточна -( североизточена) - България е безработица и глад. Но имотите продължават да се разпродават.
Ако там се заселят чужди граждани, със сигурност отвън ще се упражни натиск върху нашите управници да затегнат полицейското присъствие, за да овладеят кражбите и нападенията, но за нас те не го правят.
Хора, имаме земя, която е рай във всяко едно отношение и ще продължи да бъде рай още дълго време!
Ако не съхраним своето място на Планетата, то ще ни бъде отнето по най-безшумен начин!
Как бих искала да променя тази вероятност!!!!!
Бог да ни пази! :pray:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

И природата вече е срещу империята на доброто  :biggrin:

Знам колко е трудно да се оцелее тук, но в Северна, Източна и Западна България се продават имоти по 2000лв за два и повече декара земя с къща в тях.

Това наистина е безумие  :mad: земеделските земи в Добруджа се продават над 1000лв/дка, а ти говориш за имот в регулация с ток, вода и инфраструктура за 500-600лв декара  :blink: не знам накъде отива България!!!

Знам колко е трудно да се оцелее тук, но в Северна, Източна и Западна България се продават имоти по 2000лв за два и повече декара земя с къща в тях.

Това наистина е безумие  :mad: земеделските земи в Добруджа се продават над 1000лв/дка, а ти говориш за имот в регулация с ток, вода и инфраструктура за 500-600лв декара  :blink: не знам накъде отива България!!!
Така е.
Когато исках да си купя къща на село, ходих д едно село в ловешкия край да гледам къща с двор и тя беше до река, с декар двор и на два етажа. Къщата се продаваше за 2500 лв., но аз не се реших, защото в селото имаше само няколко семейства цигани - унили и мрачни...
После гледах обяви пак в северна България. Имаше къщи по 1000лв с декар и половина двор, на които дори кабелите на инсталацията бяха изтръгнати от стените.
В моето родно село в Лудогорието, навремето живееха 1200 души. Сега са само 65 души и къщите се продават дори по 600лв.
Някой направи така, че единствените села, които още дишат с последни сили, са тези от Тракия.
Този НЯКОЙ иска българксият народ да живее само в градовете и да е зависим от заплатата до степен да стане роб.
Тъжно, но факт! :faceoff:
С моите приятели са стараем да заселим поне селото, в което купих къща. Вече три къщи се купиха и търсим още желаещи. Земята е плодородна и циганите са свестни. Работят и са добри съседи.
В Родопите има цели обезлюдени села. Там друга група приятели иска да купи цяло село. Сега набират екип, защото трябва да имат специалисти по основните насъщни занаяти и професии, за да могат да оцелеят.
Трябва да възродим селото, ако искаме да има изобщо България!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Яна, тази идея за заселване на цяло село изначало е много интересна. Вероятно по същия начин се е случвало и назад във времето. изглежда ми напълно реално  :up:
Кака, всичко знае...

Реално е и трябва повече хора да направят стъпка към селото. Човек, който има поне половин декар земя под краката си, НИКОГА не може да бъде поробен. Земята ни дава ВСИЧКО, което ползваме на този свят!!! От тялото, до вещите и въздуха.
Парите не струват абсолютно нищо! Една малка градина може да изхрани семейство от четири души за цяла година! И тази храна ще е ИСТИНСКА, а не отровата от супермаркета.
Дори и половин декар да е - пак ще има за хората и ще остане за още едно семейство да се помага.
Мислете, приятели! Идват времена, в които един апартамент ще се продава за две яйца, образно казано, но едва ли ще има кой да плати такава цена за килия в града!
Тези думи за яйцата ми бяха казани от мой близък - приятел на баща ми, преди двайсет години. Аз се изсмях и не повярвах.
Сега виждам какво се случва и в сърцето си знам, че възрастният човек е бил прав тогава.
Ех, да би младо знаело и да би старо можело....... :old:
Бог да ни пази! :pray:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Здравей, Яна.
Пожелавам успех на всички, които са се нагърбили с тази трудна задача.  :bravo:
Възможно ли е да кажеш името на селото и в кой регион се намира? Идеята е много хубава и сме я обмисляли със съпругата ми.
Ако желаеш, пиши ми на лично.
 :smile:

23941-0

Здравей, Boad,

Това е снимка от моята градина. Писах ти на лични и съм готова да помогна с каквото мога. За мен там се намира Рая! ::)
Земята е плодородна и дава повече, отколкото съм се надявала. Благодарна съм и откакто имам това райско кътче, съм наистина щастлива! :smile:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.


Здравей, Boam,

Това е снимка от моята градина. Писах ти на лични и съм готова да помогна с каквото мога. За мен там се намира Рая! ::)
Земята е плодородна и дава повече, отколкото съм се надявала. Благодарна съм и откакто имам това райско кътче, съм наистина щастлива! :smile:

Красиво  :smile:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...


Здравей, Boam,

Това е снимка от моята градина. Писах ти на лични и съм готова да помогна с каквото мога. За мен там се намира Рая! ::)
Земята е плодородна и дава повече, отколкото съм се надявала. Благодарна съм и откакто имам това райско кътче, съм наистина щастлива! :smile:

Красиво  :smile:

Благодаря, Банши!
Уча се да обработвам земята по метода на биодинамичното земеделие - без копане и поливане, без непрекъснато плевене и къртовски труд. Нещата се получават и хората в селото вече не гледат на мен като на лудичка ентусиастка, а питат как го правя и също опитват да живеят с по-малко размахване на мотиката и вилата. Маркучът на снимката е от деня, в който си включих за проба новата помпа на кладенеца. Имам условия за поливане, в случай на нужда, но го правя само ако е наистина голяма суша!!!
Вече не пазарувам, като ходя там, освен нещата, които не растат на земята, разбира се - олио, зехтин, захар, сол, и други такива. Всичко останало ме чака в градината ми и това е наистина като чудо за мен! Дори си мислех да публикувам цяла тема със снимки от преди и от сега, но все не ми остава време... ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Уча се да обработвам земята по метода на биодинамичното земеделие - без копане и поливане, без непрекъснато плевене и къртовски труд.
Яна, какво е това "биодинамично земеделие" - за първи път чувам!!! Разкажи малко повече!
Кака, всичко знае...

всичко се променя !

Уча се да обработвам земята по метода на биодинамичното земеделие - без копане и поливане, без непрекъснато плевене и къртовски труд.
Яна, какво е това "биодинамично земеделие" - за първи път чувам!!! Разкажи малко повече!
Това е земеделие, при което се стараем да оставяме растенията да растат както в дивата природа - не ги торим, освен с естествени торове, не ги пръскаме, освен с биологични препарати, садим ги така, че да се пазят едно друго от вредители, обогатяваме почвата със специални торове, отгледани от нас в компост, не прекопаваме, не поливаме , освен ако е наистина суша, мулчираме.. Отглеждане на растения в синхрон с природата - така мога да го нарека. Освен като Биодинамично земеделие, този метод е известен и като Пермакултура. Много е интересно и спестява много труд, а дава повече резултати и не изтощава почвата. Саздава се симбиоза между растенията, животните в двора и градината и човека. Всеки е полезен на другия с нещо.
Няма как да го обясня с две думи и в един коментар, Кака.
В интернет има много информация по този въпрос, а има и книги - Революцията на една сламка е книга на един японски професор, който отглежда по този начин своите растения.  Поствам линкове към информацията, ако някой иска да знае повече.
gradinka.zaedno.net/...
stefibozhilova.com/...
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Яна, благодаря за постовете  :agree: Мен също ме заинтригува много  :idea:

Яна, благодаря за постовете  :agree: Мен също ме заинтригува много  :idea:
Благодаря, Борис! :agree:
Винаги съм на разположение, ако имате нужда от повече информация по тази тема! ::)
Сериозна съм. :up:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Яна, благодаря за постовете  :agree: Мен също ме заинтригува много  :idea:
Благодаря, Борис! :agree:
Винаги съм на разположение, ако имате нужда от повече информация по тази тема! ::)
Сериозна съм. :up:

на първо време мисля да почета, а после ще питам  :biggrin:
Кака, всичко знае...