Автор Най-скъпите течности в света

8
Човешка кръв, парфюм Шанел №5 и отрови с натурален произход – какво може да ги обединява? Колкото и странно да ви прозвучи, но общото между тях е тяхната цена, тъй като всички те са едни от най-скъпите течности в света. В тази тема ще научите за шест от най-скъпите течности в света. Via fresher
7 снимки и текст в темата:

24583-0

Лак за нокти — 240 долара за литър.

Лака за нокти на пръв поглед не е скъп. Независимо от това съдържанието на тези малки бутилчици е доста ценно. В нашата класация лака за нокти заема шесто място. Като суровина за производство на лак се явява нитроцелулозата.

24584-0

Човешка кръв— 397 долара за литър.

Въпреки разпространеното мнение, че благодарение на масовото донорство, човешката кръв не е толкова ценна, на практика нейната цена е доста висока. Причина за това е високата стойност на процесите свързани с нейното събиране, съхранение и транспорт.

24585-0

Парфюмът Шанел №5 — 6 878 долара за един литър.

Това е навярно е най-известния парфюм в света. За първи път се появява през 1922 година. Създаден е от знаменитата французойка Коко Шанел и съдържа около 80 ингредиента, като най-скъпия от тях е столистната роза (Rosa centifolia). Chanel No. 5 е бил използван от такива знаменитости като Мерилин Монро, Катрин Деньов, Никол Кидман и Одре Тоту.

24586-0

ЛСД — 32 539 долара за литър.

ЛСД е психоактивно вещество, което беше любим наркотик на така нареченото поколение «Деца на цветята» от 60-те години на миналия век. И макар че никой не го е купувал на литър, хипотетично, един литър от тази субстанция може да осигури наркотична еуфория за 15 хиляди човека.

24587-0

Отрова на кралска кобра — 40 476 долара за литър.

Едно ухапване на тази отровна змия може да убие човек за около 15 минути. Кралската кобра може да убие даже слон (смъртта настъпва след приблизително 3 часа). Змийската отрова много отдавна се използва в медицината за лечение на различни болести.

24588-0

Отрова на скорпион — 10 317 460 долара за един литър – лидера в нашата класация.

Скорпионите използват своята отрова за да се защитават от хищници или когато ловуват. Сред хилядите видове скорпиони, само 25 са отровни и потенциално опасни за човек. Защо тяхната отрова е толкова скъпа? Защото процеса на събиране на тази суровина е много сложен, а търсенето много голямо. Белтъчините съдържащи се в отровата на скорпиона се използват при лечението на ревматизъм, инсулт, възпаление на стомаха и даже рак на мозъка.

24589-0

Край!

Парфюмът Шанел №5 — 6 878 долара за един литър.

Това е навярно е най-известния парфюм в света. За първи път се появява през 1922 година. Създаден е от знаменитата французойка Коко Шанел и съдържа около 80 ингредиента, като най-скъпия от тях е столистната роза (Rosa centifolia). Chanel No. 5 е бил използван от такива знаменитости като Мерилин Монро, Катрин Деньов, Никол Кидман и Одре Тоту.

(Attachment Link)

От много време се каня като вляза в парфюмерия да помириша този парфюм......Честно казано не съм срещала много положителни мнения за него....Обаче обещавам да споделя веднага след като имам впечатления....
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Отрова на скорпион — 10 317 460 долара за един литър

Тука да няма печатна грешка  :upset:

Парфюмът Шанел №5 — 6 878 долара за един литър.

Това е навярно е най-известния парфюм в света. За първи път се появява през 1922 година. Създаден е от знаменитата французойка Коко Шанел и съдържа около 80 ингредиента, като най-скъпия от тях е столистната роза (Rosa centifolia). Chanel No. 5 е бил използван от такива знаменитости като Мерилин Монро, Катрин Деньов, Никол Кидман и Одре Тоту.

(Attachment Link)

От много време се каня като вляза в парфюмерия да помириша този парфюм......Честно казано не съм срещала много положителни мнения за него....Обаче обещавам да споделя веднага след като имам впечатления....

Не се хаби да го проверяваш. Парфюмът е много тежък и със сигурност тези, които го ползват, са снобари или имат изкривено обоняние. Не съм виждала по-тежък и непоносим парфюм, освен, може би Dolce&Gabana - червения парфюм.
Парфюмите бяхя част от професионалните ми задължения на кораба, където работих две години. Шанел номер 5 се купуваше само от 80-годишни дами, които и така си миришеха лошо... :(
От тази марка единствено Chanel Chance е наистина хубав парфюм, но всеки си има право на вкус, разбира се! :idea:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Шанел номер 5 се купуваше само от 80-годишни дами, които и така си миришеха лошо...
:biggrin:


Бжжж бжжжж бззз...