Автор Хуманен способ да се избавите от къртиците!

13
Ако във вашата зеленчукова градина са се завъдили къртици и вие търсите екологичен и хуманен начин да се избавите от тях, опитайте с…. будилници. Този интересен метод е предложен от Ирина Николаевна Моисеева от град Санкт Петербург, за което ние сме й благодарни.
2 снимки в темата:
28905-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

И така, купуваме си два най-обикновени китайски будилника, настройваме първия будилник да звъни в шест сутринта, а втория в полунощ. Слагаме будилниците в буркани с подходящ размер, и ги затваряме плътно с капачка.

Бурканите се закопават диагонално в два противоположни ъгъла на градината, на дълбочина около 25 см. Батериите стигат за много дълго време, така че не се безпокойте. Даже и да забравите да ги изкопаете на есен не се притеснявайте, нали бурканите са плътно затворени.

«Вече трети сезон използвам будилниците, в резултат на което къртиците напуснаха не само моя участък, но избягаха и от съседите!», пише Ирина.

28906-0

Източник: usamodelkina.ru/
Превод: Banshee
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не издържат на режима ли  :biggrin: на вилата имам 36! :sm_biggrin: дупки от къртици...и съм се приготвил с ...пиратки :D
Прочетох, че са чувствителни към звуци и като се оправи времето ще ги взривявам,а може и това да пробвам! Много навремена идея Банши, благодаря ти! :beer:
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

Само дана не свикнат ... и да тръгнат да си сверяват часовниците по нашите  :biggrin:

Не издържат на режима ли  :biggrin: на вилата имам 36! :sm_biggrin: дупки от къртици...и съм се приготвил с ...пиратки :D
Прочетох, че са чувствителни към звуци и като се оправи времето ще ги взривявам,а може и това да пробвам! Много навремена идея Банши, благодаря ти! :beer:

Пиши после, та да знаем какви ги разпространява Банши  :D

Непременно  KING, но първо мисля да ги взривявам! :D
Разказаха ми за един случай в който човека сложил в къртичините карбит! Идеята била от влагата в земята да се получи малко газ и да изгони животното! Той обаче долял вода (за повече газ) и накрая решил да го запали... :dont: баааам и двора бил като прекопан! :upset:
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

баааам и двора бил като прекопан!

Чудесна идея  :idea: С един куршум два заека - и къртиците навън и двора прекопан  :biggrin:

100% работи метода!  :idea:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

100% работи метода!  :idea:

кой метод имаш пред вид ... с будилниците или с пиратките  :upset: