1. Заплата и пенсия:"Населението на страната възлиза на 8,264 млн човека, като болшинството от тях (88,5%) — са емигранти (гастербайтери). Коренното население е около 948 хил. човека (11,5%)"
Емигрантите работят във всички трудови сфери, освен държавния сектор. В същото време коренното население (за напред ще пиша просто «араби») — работят изключително и само на държавни длъжности. Като едновременно с това никой не им забранява да имат и собствен бизнес. Още повече – това се подкрепя.
Нито един арабин не работи черна работа. По – скоро би се самоубил отколкото да разнася пица или да мете подове. А защо?
Защото още на първата в своята кариера работа един арабин получава $4000. Тук трябва да отбележим, че първата си работа арабина може да почне още като дете в училище. След завършване на висше $4000 по магически начин се превръщат в $10 000. Защото това вече не е момченце, а мъж – квалифициран работник
Искам веднага да подчертая че заплащането при жените е по същия начин.
Размера на заплатата расте правопопорционално на личното и кариерно израстване, или просто опирайки се на трудовия стаж. С две думи заплатата расте постоянно — достатъчно е просто да изпълняваш своята работа. А ако си по инициативен и амбициран това допълнително се поощрява.
В края на трудовата кариера, преди излизане на пенсия заплата в размер на $100 000 — е напълно нормално явление. Има и по-големи. Между другото възрастта за пенсиониране също не е фиксирана — тя настъпва след 25 години трудов стаж. Значи ако момченцето работи от 15 годишна възраст — на 40 вече е почетен пенсионер, и размера на пенсията е 80% от размера на последната заплата.
Така че пенсия от $80 000 в Емиратите — е нещо напълно обикновенно.
2. Образование:Разбира се безплатно. Както в училище така и в университета. Освен това ако студента завършва първи курс с отличен, в неговото семейство на гости идват представители на Министерството на образованието. Показват му списък с най-добрите университети по света и му казват: „избирай”.
Не е важно кой университет и какво обучение ще избере младежа – всичко ще бъде безплатно. Освен това за целия срок на обучение на студента се наема квартира и се изплаща ежемесечна стипендия в размер на $2000.
След завършването на някакъв университет а-ла Харвард, студента не е длъжен да се връща в родината си а спокойно може да остане в страната, в която е завършил. И докато има паспорт на ОАЕ гражданин, всички привилегии остават.
3. Медицина:Разбира се безплатна. Всички видове лечения, всички видове лекарства, всичко е безплатно. Освен това лечението от което има нужда пациента или операцията ще се извършат в тази страна, в това болнично заведение което е най-добро в дадената област. Всичко за сметка на държавата.
4. Жилище:След навършване на 21 години държавата дава на всеки мъж земя и пари за построяването на жилище. И това е единствената привилегия на мъжете над жените. На жените земя не дават защото тя ще се ожени и мъжа и ще има земя и къща.
Ако по някаква причина държавата не успява с заделянето на поземлен участък за младото семейство, а въпроса е спешен то тогава се осигурява временно настаняване в общежитие. Това е нещо като мини град в който за всяко семейство се отделя къща. Ето пример за такова общежитие:
