Автор Ей на това му викам аз грижа за природата...

4
...а не тряс с бензинопила и аде.... :rupor:                           
1 снимка:

11672-0

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

По-скоро да ви имам строителният надзор  :rupor:

Страхотно!!! Възхитена съм от грижата на хората за дървото  :bravo:

М-дааааааа и това в България няма как да го видим. Имаче освен грижа за природата е и доста оригинално :bravo:
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Много готино е станало  :smile:

Браво, Банши! :bravo: :bravo:
Даваш ми прекрасна идея как да си разширя къщата, без да сека стогодишния дървовиден чемшир пред нея! :idea:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Браво, Банши! :bravo: :bravo:
Даваш ми прекрасна идея как да си разширя къщата, без да сека стогодишния дървовиден чемшир пред нея! :idea:
Янчи, това звучи страхотно - дървовиден чемшир! Може ли да качиш някоя снимка да го видим  ::)
Кака, всичко знае...

Тази снимка вече съм я качвала, но за пояснение - дървото пред къщата е дървовиден чемшир, който е на повече от сто години и е наистина безценен!
22885-0
Къщата в момента е в процес на обновяване и разширение и като си отида в събота ще говоря с майсторите да направим терасите около дървото, за да го запазим и да имам все пак мечтаните тераси!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Яна, мисля че дървото е доста ниско и трудно би се вградило в покрив. Вариант е  да подкастриш долните клони малко и да оставиш стряхата на покрива от едната му страна (ако ще правиш стряха над терасата). Но тъй като няма снимка с моментното състояние на къщата е трудно да се даде по-адекватно предложение  :( :biggrin:

Дървото е с около три метра по-високо от къщата в момента.
Ще подкастрим клоните и ще вградим ствола в терасата, която искам да направя на втория етаж. Ще бъде нещо като чардак в български възрожденски стил. Още го мисля как ще бъде. А къщата отвън си е все още такава, защото аз започнах от прекарването на водата и сега ми довършват банята на първия етаж и кухненския бокс. По-късно есента ще правя ремонт на пристройката, която не се вижда, а междувременно мисля как да разширя горния етаж. Затова се зарадвах на снимката с тази идея. :idea:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Ако беше бор щеше да е идеален за целта  :idea:

Така е, но и чемширът ще стане много хубав така! Той също е вечнозелено дърво и през зимата е много красив!
Дано само майсторите да се наемат да направят терасата така, че тя ще трабва и да е на две нива, иначе ще засенчи съвсем прозорците на долния етаж. ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.