Автор Разходка в Париж

3
Здравейте, днес се "престраших" да кача първата си самостоятелна статия  :blink:. Преди около 3 месеца заедно с приятелката ми бяхме на екскурзия във Франция (по точно съчетахме екскурзия с гостуване на братовчед ми). Мнозина са я посещавали, държавата,  затова аз ще направя коментари на неща, които са направили впечатления на мен и са по встрани от познатите туристически коментари. И така ето и кратка разходка в Страсбург и Париж!

следват 14 снимки и текст

12958-0

Предполагам, че някои я познахте -  популярна и красива катедрала в Страсбург – Нотр Дам дьо Страсбург
Да приберем навреме хляба на народа!

Отново тя... Както предполагам знаете, но аз  да ви кажа Нотр Дам е Нашата Дама, т.е Богородица.

12959-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Българския принос към обекта . Надпис върху тухла  в коридора към камбанарията на  катедралата – спомен от Деница и Мелиса. На всичко отгоре написано НЕГРАМОТНО. Пише се "гълъби", а не "гъбъли"  :old:

12960-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Франция – известна с вина и кулинария  :vilka:. Снимка на лозови масиви и винарни в областа Елзас. В Елзас се пройзвежда основно бяло френско вино. Популярни сортове – са Ризлинг, Мускат, Пино Гри.  В района се провеждат много винени турове за туристите. Запазени са изби и градчета от XV и ХVIвек.

12961-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Винарска изба в Елзас, където може да се дегустират  и купят  прочутите френски вина. Цените в такива места, както знате са за  туристи.

12962-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Отново избата - явно съм се впечатлил доста  :biggrin:

12963-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Френски колбаси. прави ли ви впечатление, че са извън всякакви хладилни витрини и други щуротии, та че всеки може да си отреже и дегустира от салама  :vilka:

12964-0
Да приберем навреме хляба на народа!

А ето ги и прословутите френски сирена - кое от кое по зловонни  :mike:

12965-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Ако пътувате за Париж си вземете шофьорската книжка. Можете да покарате оранжево Ferrari около Триумфалната арка - аз отказах понеже не беше ЧЕРВЕНО  :biggrin:. Удоволствието да „пофучите” в трафика в център на Париж с оранжевото кабрио ще ви струва 89 евро за 20 мин  :old:

12966-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Докато се  разхождахме около Сена видяхме по един от мостовете заключени катинари. Влюбените могат да си вземат един, да заключат любовта и да хвърлят ключа в реката.

12967-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Ако си в Париж не може да не посетиш Айфеловата кула. Моите впечатления са, че този обект е най –добре да се посети към 21.00 часа. Кулата работи до 23.00ч.  Париж е в западната част на Франция и там се стъмва по –късно отколкото по същото време в България.    Снимките са правени в края на м. май около 21.30ч. През деня големите туристически групи са минали и опашките са малки. Чака се не повече от 10 мин. По това време имахме възможност да видим Париж отвисоко докато е още светло а също и през нощта.

12968-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Снимка от кулата все още е светло. За съжаление в края на май може да се случи да е мъгливо и студено.

12969-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Още една снимка. Вече е по тъмно и Париж се осветява.

12970-0
Да приберем навреме хляба на народа!

Последна снимка от кулата, Париж грейва в светлини.

12971-0

Това е моята кратка фоторазходка от Париж и Франция. Надявам се да ви е харесала  :smile:
Да приберем навреме хляба на народа!

Благодаря ти за тази виртуална разходка из Париж. Наистина е много интересно. Винаги съм предпочитала да разглеждам снимки на обикновени хора били на интересни места, отколкото лъскави фотоси на професионални фотографи.

Благодаря ти за чудесната темичка :smile: Много ми хареса как си пресъздал своето пътешествие в Париж. :bravo:
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Ако беше и малко по-дълга разходката...

Докато се  разхождахме около Сена видяхме по един от мостовете заключени катинари. Влюбените могат да си вземат един, да заключат любовта и да хвърлят ключа в реката.

(Attachment Link)
Моста на катинарите е много вълнуващ  :'(. непременно трябва да отида там  :P

А ето ги и прословутите френски сирена - кое от кое по зловонни  :mike:

(Attachment Link)
Хмм! Колко време може да дегустираш сиренца  :biggrin:. Много харесвам техните сирена. Имат определено "характер"  :vilka: