Автор Внимание ТЕЛЕФОННИ ИЗМАМИ!

5
Днес се опитаха да ме измамят по телефона!
В 12 часа по обед ми звъннаха и ми казват, че моя син е бил хванат за разпространение на наркотици.
Казват, че ако не внеса по техни сметки 2000 евро, ще бъде заведено дело срещу него.
Направо останах без думи, всичко в мен се преобърна....
Викам си трябва да проверя и реших да звънна на сина, обаче после се сетих че той няма телефон.
Започна да ми става лошо…
След кратък размисъл реших да отида при него.
Пристигам при него в детската градина, влизам и намирам учителката. Учителката казва, че сега спят, но днес сина ми се е държал добре, сега спи, а сутринта никъде не се е отделял.
ОООоооооо.......бях безкрайно щаслив.
Приятели бъдете внимателни. Не се поддавайте на телефонни измами!
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Често при тези измами се случва да се окаже , че сестра ти е к"...,
Важно е да се усетиш, че ти нямаш сестра...

На мен ми пускат всяка събота в 8:30ч. обаждане от скрит номер, в което една жена плаче сърцераздирателно сякаш агонизира в прадсмъртни мъки. И нищо не ми казват. Просто затварят.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

На мен ми пускат всяка събота в 8:30ч. обаждане от скрит номер, в което една жена плаче сърцераздирателно сякаш агонизира в прадсмъртни мъки. И нищо не ми казват. Просто затварят.

Това е много натоварващо. Няма ли начин да се проследи обаждането - щом е ежеседмично и да се престане с този тормоз.

Снощи ми звъняха два пъти и след втория, се обадих на 112.
От там ми казаха, че трябва да отида в най-близкото РПУ и да подам писмена жалба лично. Това мога да го направя само през уикенда, а до тогава ще си ме тормозят, явно...
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Това мога да го направя само през уикенда, а до тогава ще си ме тормозят, явно...

Ако до тогава ти се обадят пак можеш дирекно да им кажеш, че отиваш да подаваш жалба в полицията. И току-виж са спрели да ти звънят  :smile:
Но всичко звучи много мистериозно - плачеща жена?! Да не си откраднала мъжа на някоя?  :D


Не съм. А и това звучи, сякаш жената агонизира и умира. Или някой е направил много нескопосан опит да имитира сексуални стонове... Но звучи зловещо, повярвай ми.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

За откраднатия мъж се пошегувах. Ако трябва да бъда съвсем сериозен си мисля следното: за да ти го правят това редовно значи има някаква причина. Никой просто така няма да звъни на случайно избран номер в продължение на дълго време, всеки ден без да има някаква причина за това. И щом няма финансова изгода, значи е нещо на лична основа. С това искам да ти кажа, че ако се замислиш по-сериозно може и да се сетиш кой и поради каква причина ти причинява това. Но независимо от всичко - това не е нормално и наистина си е тормоз, не телефонна измама, а телефонен тероризъм. Така че смело върви в управлението и докладвай. Това е моя съвет!

Тази сутрин пак ми звъняха. Утре ще ходя в полицията да пусна жалба. :(
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Тази сутрин пак ми звъняха. Утре ще ходя в полицията да пусна жалба. :(

Какво стана?

Тази сутрин пак ми звъняха. Утре ще ходя в полицията да пусна жалба. :(

Почвам да го приемам лично. какво стана???

Ами, имах рожден ден на 14/02/ и те ми се обадиха вечерта пак. Този път мълчаха и аз както бях весела, започнах да се смея и питам:

- Какво стана сега? Записът ви ли не захапа или нещо съм ви разочаровала? Давайте по-бързо да си поплачем, че нямам време. На купон съм.

Не получих отговор и затворих, но повече не са звъняли.

Един приятел е имал подобен случай преди година. Ходил е при мобилния оператор и от там са му дали някакъв документ, в смисъл, че това е неговият номер и че има право да се оплаче или нещо от сорта. С този документ е ходил в районното и е подал жалба и молба да подслушват телефона му. След два дни са го успокоили, че повече няма да има проблеми. Било е 15-годишно момче, което на чист случаен принцип е избрало номера му и се е забавлявало да го тормози. Повече не е имал проблеми, но не е сигурен дали телефонът му не се подслушва и днес. 8) Затова реших да изчакам още малко и да не се оплаквам. Не искам полицията да има право да ме слуша цял живот. Те и сега слушат когото си искат, но са в нарушение поне. А ако писмено ги помоля, няма да са в нарушение, дори и да изтече срока на разрешението ми.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Честит рожден ден и двоен празник на патерици  :beer:
А дано си се отървала от тоя тормоз. Напрово си им взела акъла с това изцепване  :smile:

Благодаря за поздравленията!
Ами сигурно съм им прозвучала странно, но на мен сега проблемите са ми толкова много, че навръх рождения ми ден чак ми стана смешно и бента от страх се срути.
Ще видим дали ще звъннат пак, но ако звъннат, ще ревна и аз насреща и ще чакам реакция. :faceoff:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Ей супер! Радвам се, че си събрала смелост да ги ошашкаш  :biggrin:. надявам се, че това е било края  :up:

Хах!

На две по 50 ракия всеки има кураж, а те нямаше откъде да знаят, че съм на маса с приятели! :vilka:

Така че, дай Боже да са спрели вече да ме помнят!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.