Автор До Америка (и Мексико ) и назад през погледа на Бай Ганьо !

18
Всичко започна ето тук със заминаването от летище София и забавянето на полета с около 40 мин. на "България еър", което после ми коства 3 седмици без багаж ! Мерси отново,Българийо !На снимката съм отегчен от чакането в самолето,което беше причина и за самото й създаване :)

21075-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

След като почти си изтървах прикачването в Амстердам,благодарение на забавянето,за което вече споменах,се озовах в самолет на Кралските холандски авиолинии (KLM) и след много дълъг и отегчителен полет най-после пристигнах на летището в Хюстън и се сблъсках с американщината за пръв път в живота ми и честно да Ви кажа,останах очарован-само след минути вече бях в безплатния shuttle (нещо като маршрутка),който за нула време ме заведе в Houston Hollyday Inn ,където останах впечатлен от приветливостта на персонала !21076-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

Вечерта типично по Ганьовски се настаних в този ресторант,след 30 минутно чакане за маса,където си поръчах най-големият бургер и телешки стек от менюто,бургерът беше с диаметър на чиния за основно ястие (за съжаление не съм правил снимки на яденето ).Беше адски вкусен ,а докато го ядох наблюдавах как една сервитьорка идва с чиния с огромен стек до мен,усмихва ми се и си заминава - така два пъти ! Накрая се престраши и гледайки ме как поглъщам огромния бургер и гарнитурата му,отпивайки от огромната халба кола с лед , ми сервира стека с думите "Много съжалявам,не бях сигурна ,че този стек е за Вас!" А той беше 800 грама... След което в знак на извинение ми поднесе А1 стек сос ,обяснявайки ми какъв вкус ще придобие стекът с него,като в същото време се наслаждаваше на апетита ми !(Бях седнал на массата в дъното в ляво :) )

21077-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

След похапването с нетърпение се отправихме към моловете,отново с shuttle,и отново безплатно шофьорът ни остави до най-близкия мол,а той - нищо общо с моловете в България ! Вътре пълно с хора,някои от които ходят там с една цел-да срещат хора ! Там за пръв път се сблъсках с друга порода - американеца ! Разхождам се,заглеждам се по момичетата,защото са ми интересни-това е туй животно : американката,а те ,като ме видят ,че ги заглеждам,ми се усмихват,поздравяват и заговарят."Та яз ше съм много готян уа !!!" мисля си,щом съм им толкова интересен...В последстие разбрах,че просто такъв им е манталитетът на хората,което е приятно,донякъде.После ,поради загубения ми вече багаж,се отправих да си търся цигари,пеша....Ходенето пеш не е много популярно сред американците ! Вървя аз вече 40 мин. ,по едно време осъзнавам,че само ...цветнокожи около мене ...Влязох в един магазин,изпълнен със същите хора,а аз станах сензация вътре,внесох белота в цялата тъмна обстановка! Питам супервайзора на магазина "Абе има ли цигари тук " и той с лека усмивка "Абе така като гледаш,дали има ?" А то вътре,бих казал,"само мене ме нямаше" ,ама няма да е много точно,защото аз бях там - от дрехи до сапуни и четки за тоалетни,че и храна,но цигари-уви ! Излизам за поредната разходка и пред мен улица,четири платна,много коли,няма място за пресичане,а платната разделени с тревичка ..Викам си,ше газа през нея ! Престраших се,стъпих на платното,а колите от 10 метра спират като ме видяха и правят опашка,тръгвам да пресичам,очаквайки псувни и бибиткания- нищо подобно,даже шофьорът на първата кола любезно ме подкани да не съм толкова притеснителен ! Голема работа това Щатите,ама шофьорите трябва да минат един курс в българия,да научат шофьорлъка и маниерите на шофиране !21078-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

На другия ден се озовах в Галвестон-остров близо до Хюстън !21079-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

В Галвестон реших да си направя 4 часова разходка из почти целия остров,може би защото съм закърмен с американските екшъни ,но най-много ме впечатлиха кварталите,в които ,може би,се ходи само по светло!21081-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

Тук се забих в една много интересна уличка.Най-хубавото беше,че в тази разходка усетих американския дух,усетих как съм част от нещо голямо! Все едно гледам филм,но и аз съм в него :)

21082-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

Наистина не знам защо ме впечатляват тези квартали,но и те имат някакво собствено излъчване !21083-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

И пак :)

21084-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

После се озовахме на круизния кораб- съвременен титаник !Там се срещнахме с много хора от много култури ,като най-добро впечатление направиха индонезийците-много добри и сърдечни хора,лесно можеш да спечелиш истински приятели от тя21085-0х :)
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

После малко пийване :)

21086-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

А след 2 дни вече сме на остров Козумел ! Там осъзнах ,че синята океанска вода не я има само по телевизията,приятели,истина е ! Съществува !!!21087-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

След разходка из острова срещнахме друга порода - мексиканеца ! Приличащ досущ на една българска порода,чието име е и името на популярно питие,а именно - ромът ! При първата ми среща с испано-говорящите роми, разговорът започна по следния начин : "Оля,трябва ли Ви нещо,пури,наркотици,момичета ???"Дали съм се възползвал от нещо,ще оставя на Вашето въображение !Със сигурност обаче се озовах в един бар на самият бряг !

21088-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

После посетих и друг бар,както можете да се досетите,казваше се Fat Tuesday,а пожълтелият от радост между тези две хубавици съм аз - истински щастливец !

21089-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

По едно време се почувствах като статист от филма "Десперадо"21090-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

Направих няколко снимки и от кораба,невероятна гледка !

21091-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

На кораба осъзнах,че и там има неграмотни хора,не са само в България,но да,повечето са тук !21092-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

По едно време и доста гъста мъгла ни застигна,наложи се корабът дори да спре,до вдигането на мъглата,което доведе до забавянето с 1 ден на пристигането ни в Галвестън !
21093-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

А това е вечерта на пристигането ни !Преди да се върна в България доста се замислих за бягство Мексико- дори и там ,може би,хората живеят по-добре от нас-дивите българи..Тук е по-голямо Мексико и от там,а може би имаме и повече мексиканци от тях.Поне пурите ,наркотиците и жените са им на корем ! Надявам се да Ви е харесало моето фотопътешествие,ще има и други !21094-0
I became a criminal because i didn't want to be a victim !

Браво, страхотно разказано пътуване.
Добре дошъл сред нас, и честита първа тема :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Честита първа тема. А дано да има още  :smile:

Честита първа тема, но защо така бързо се отказваш от България? Нали това, което е създадено там, е създадено от тях самите? За мен е по-интересно да се опитаме да си направим наше си"хубаво" и нека другите народи да искат при тях да е като при нас.
За красивите снимки - браво! :bravo:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Интересно, но много малко снимки...  :(
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Мен пък ми хареса репортажчето. Интересен поглед и коментари с акцент именно върху различните манталитети - българи, американци, мексиканци. Давай следващия.
 :up:
Да приберем навреме хляба на народа!

После посетих и друг бар,както можете да се досетите,казваше се Fat Tuesday,а пожълтелият от радост между тези две хубавици съм аз - истински щастливец !

(Attachment Link)

Кажи сега коя от двете? Или и двете?
Бжжж бжжжж бззз...

Браво бе пич  :agree: ти избухна, като "супер нова"  :bravo: Сериозно - разби ми представите за фоторепортаж  :bravo: стила ти с малко доопипване ще се доближи, че даже може и да изпревари Варлаамов (Ilya Varlamov). Още веднъж  :agree: и ако наистина ти е първа тема... пич това ти е призванието  :idea:

Tzerber, направо в ТОП3 влетя  :bravo: това е било явно уникално преживяване, но защо толкова кратко  :upset:???

Хареса ми  :up: даже много  :agree: лъха неподправеност и истинско лично творчество  :idea: очаквам с нетърпение следващата творба  :up:

После посетих и друг бар,както можете да се досетите,казваше се Fat Tuesday,а пожълтелият от радост между тези две хубавици съм аз - истински щастливец !

(Attachment Link)

Tzerber  - сподели нещо за тези хубавици  :D Иначе репортажа ти ме изкефи много  :up: :agree:

Много естествено написано  :bravo: какво си работил на круизния кораб? сподели нещо за работата, условията?